Wpisz frazę i naciśnij Enter

Triumph Thruxton 900 “UYC” by Death Machines of London

W weekend dostałem kolejnego maila od Jamesa Hiltona.
Otwieram.
Klikam.
Szczęka opada w dół, bo oczom ukazał się kolejny sztos z warsztatu Death Machines of London.

Tym razem w ręce Jamesa trafił brytyjski Thruxton z 2007 roku.

UYC_largeimage_lightbox_RHS_3

Detale i materiały
Motocykl został zbudowany z ogromną dbałością o materiały i detale. Mam wrażenie, że jest jeszcze lepiej niż w projekcie Moto Guzzi Airtail.

Rama została oczyszczona ze zbędnych elementów oraz pomalowana grubą warstwą lakieru Beluga Black. Tył ramy pomocniczej został zamknięty, by zamontować na nim ręcznie wykonany zadupek z siedzeniem wyrzeźbionym z orzecha amerykańskiego. Siedzenie składa się z siedemnastu elementów i zostało dopasowane do kształtu kierującego. Drewno zostało pokryte kilkoma warstwami oleju duńskiego.

UYC_largeimage_lightbox_RHS_4

Układ wydechowy to istne arcydzieło. Składa się z rur z wkładem ceramicznym oraz tłumika z włókna węglowego, zakończonego wylotem pokrytym miedzią. Jeśli nerwowo szukacie końcówki wydechu na zdjęciach – śpieszę z pomocą! Spaliny wylatują z samego środka tylnej lampy. Oczywiście James zaprojektował specjalną osłonę, by żaden element nie dotykał bezpośrednio lampy.

UYC_largeimage_lightbox_RHS_2

Na galwanizowane miedzią obręcze zaciągnięto opony Avon Trailrider. Z przodu 100/90/19 i 160/60/17 z tyłu.
O bezpieczne hamowanie dba tu zespół szczęk hamulcowych Fontana – wyprodukowanych na specjalne zamówienie.

UYC_largeimage_lightbox_RHS_7

UYC_Detail_Front_Top_01_c

Przednie zawieszenie zostało wyposażone w progresywne sprężyny. Z tyłu zamontowano amortyzatory Hagon, które są o 20mm wyższe od serii.

UYC_Detail_Controls_01_c

Zakrzywiona kierownica własnej produkcji wymagała wykonania specjalnego uchwytu zaciskowego. W prawej manetce mamy skrzętnie ukryty mechanizm sterujący przepustnicą. W lewej zamontowano moduł sterujący światłami oraz klaksonem. Obrabiane manetki ze specjalnie zaprojektowanymi dźwigniami wykonano ze szczotkowanego aluminium.

Klosz lampy wykonano ze szczotkowanego aluminium. O doświetlanie drogi dba lampa LED, a o jazdę zgodnie z przepisami – specjalnie zaprojektowany prędkościomierz, który wykonano z precyzyjnie wytrawionego litego mosiądzu, metodą fotolitografii, którą wykorzystuje się w mikrofabrykacji i produkcji zegarków.

UYC_Detail_Magneto_01_c

Układ elektryczny został przebudowany tak, by nie psuć efektu wizualnego maszyny. Wiązka prowadzi do głównego przełącznika – iskrownika z samolotu Supermarine Spitfire Mk1 z 1940 r. Przełącznik iskrownika to jedyny element całej maszyny, który pozostawiono w stanie oryginalnym. Akumulator został ukryty w obudowie zamontowanej pomiędzy podnóżkami.

UYC_largeimage_lightbox_RHS_5

Tak kompleksowa przebudowa nie mogła obyć się bez zmian w sercu Triumpha. Prace nad silnikiem objęły modyfikację głowicy, dostosowanie dawki paliwa do nowego układu wydechowego. Przerobiono również układ paliwowy, usunięto chłodnicę oleju, by zmniejszyć masę motocykla. James opracował i wyprodukował specjalne doloty powietrza, dostosowane do zmienionej dawki paliwa. Powierzchnia dolotów jest szczotkowana z zewnątrz i wypolerowana na wysoki połysk od wewnątrz. Doloty ozdobione są mosiężnymi kratkami z logotypem Death Machines of London.

Maszyna została również wyposażona w pokrytą miedzią pokrywę zaworów, malowaną proszkowo pokrywę silnika oraz nową osłonę koła zębatego.

UYC_front_light_01_sized

Zbiornik paliwa wyposażono we wlew paliwa w stylu lotniczym. Wokół wlewu znajduje się mosiężna tabliczka z wygrawerowanym cytatem Huntera S. Thompsona:

Szybciej, szybciej, aż dreszcz prędkości przezwycięży strach przed śmiercią!

UYC_largeimage_lightbox_Strap_02

Pas na zbiorniku został wykonany z ręcznie szytej i garbowanej skóry. Całą konstrukcję uzupełnia klamra ze szczotkowanego aluminium – również według projektu Jamesa.

Jeśli chodzi o malowanie, zachowano tu prostotę, by podkreślić piękno wykorzystanych materiałów. Bak polakierowano czarną satyną, aby delikatnie odznaczał się na tle szczotkowanego aluminium. Pozostałe elementy otrzymały czarną matową lub satynową farbę.

UYC_largeimage_lightbox_Speedo_01

dmol_004

Efekty pracy Jamesa z Death Machines of London to #motorcycleporn w najczystszej postaci i moim zdaniem Triumph “UYC”, to obok Type 6 z warsztatu Auto Fabrica, jeden z bardziej dopracowanych projektów na świecie.

Death Machines of London | Instagram

Włącz powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Napisz w komentarzu, co sądzisz na ten temat…x
()
x